fbpx
Tehnika

Apple randmeseade ja WorkOutDoors äpp

Sulev: „Võibolla murran sisse lahtisest uksest ja kõik juba teavad, kuid mina sain alles hiljuti valgustatuks.

Nimelt ostsin hiljuti endale ka lõpuks Apple’i randmeseadme. 9. põlvkond tuli välja ning tahtsin endale väikest aga head tervise-device’i, et ei peaks pulsivööga mässama ja saaks kõiki sporte alates rattasõidust ja suusatamisest kuni enduroni välja mõõta ühe aparaadiga. Lisaks tahtsin, et seade randmel oleks väike. Lootsin ka Apple’i heale randmelt pulsi mõõtmise võimekusele ning GPS’i täpsusele (mõlemate täpsust kiidan). Nagu öeldud, tervisedevice’i (ehk spordi) funktsioon oli ostuotsusel esmatähtis, kella vaadakem ikka päris kellalt… aga see on teine teema.

Olen olnud Apple’i toodete kasutaja ammu enne seda, kui need popiks muutusid ehk alates ca 1995’st aastast. Lootsin, et kasutajakogemus randmeseadmega on samahea… väga hea, nagu alati on olnud.

Aga võta näpust!

Ma pole kunagi ühes Apple’i seadmes nii pettunud olnud, kui selles. Ma ei räägi muudest asjadest, vaid ainult spordi tegemise võtmest lähtuvalt (muid funktsioone ei olegi kasutanud). Milles asi? Asi on selles, et sisse on salvestatud must-miljon eel-programmeeritud spordiprofiili – aga neist ühestki pole kasu ligikaudu mitte midagi. Mõistan, et enduro-trenni keegi ei eel-programmeeri, kuid läksin suusatama – „yes“, mõtlesin – nüüd on kõik korras. Aga ei! Keegi „tark“ on x-country suusatamise progenud nii, et ma ei tea, ega ei saagi teada, et kui palju ma siis suusatasin! Jah, saab endale super-keeruliselt igasugu kalorilisi eesmärke püstitada ja neid siis hoogsalt täitma asuda…. aga ma ei soovi seda! Muud ma ei taha, kui rahulikult põhiandmeid vaadata pärast rahulikku trenni (ja trenni ajal ka mõnikord). Aga ei saa. Mis veelgi imelikum – ise ei saa pea-aegu midagi disainida, kuigi kellal on võimekus kõikide andmete kogumiseks olemas. Saab millegi eel-progetu peale midagi „customiseerituna“ ehitada, kuid see on superkeeruline, ebamugav ja ikka pole tulemus see, mis soovid. Alati on mingi „by default“ ekraan Sul ees, mida Apple sunnib Sind vaatama. Ühesõnaga. Mõtlesin juba, et see device lendab prügikasti ja olen alguses tagasi.

Kuni…

Kuni leidsin ühe äpi, millel nimeks WorkOutDoors. Ehk siia ma tahtsingi oma jutuga jõuda. See äpp pole tasuta, aga selle ca 8€ leiab. Aga kõik on hea selle äpi juures. Jah, on samuti palju eel-progetud spordialade profiile, aga kõike saab lõputult muuta. Lõputult. Lisaks saab kaarti vaadata (kui tahad). Leheküljed võid kustutada, aga võid ka lisada ning kasvõi ühe näitaja suurelt ühele lehele panna. 4 klikki ekraanil ja see lukustub kindlalt terveks trenniks ning varrukas ei pane kella seisma. Loomulikult saab Stravasse laadida.

Kõik mu mured said lahenduse.

Ühesõnaga veelkord – vbolla murran sisse lahtisest uksest ja see jutt on ammu kõigile teada, aga minule ei olnud. Kuidas Teie oma Apple’i kella spordiks kasutate? Kas olete rahul Apple rakendustega või kasutate midagi muud? Oleks huvitav teada!“