fbpx

Meist

VO2 CycLab sõnaseletus: VO2 tähendab “volume of oxygen” ehk hapniku vool. Värske hapniku ringikandmine organismis kopsudest lihastesse on teatavasti kõige kriitilisema tähtsusega operatsioon selleks, et liikuda. CycLab – see märgib (rataste) laboratooriumit. Ehk oleme sama põhjalikud, täpsed ning teadlikud oma tegevustest – täpselt, nagu seda laboratooriumites ollakse.

Oleme Specialized Concept Store Tallinna ja Specialized Elite Store Tartu ümber kogunenud seltskond rattureid. See siin on meie blogi-like koduleht, kuhu paneme kirja oma kogemused ja arvamused erinevate rataste, jooksude, sadulate ja milleiganes kohta. Samuti käime palju erinevates kohtades ümber maakera ratastega sõitmas – ka need reisijutud leiab siit. Kirjutame ise ja kutsume üles ka kõiki teisi kirjutama ja omi kogemusi jagama.

Liitu meie meilinglistiga siin! Saadame vaid asjalikku teavet.

Kõikide Specialized’i toodete kohta leiab infot Specialized’i enda lehelt.

Peale rattaspordi meeldib meile kvaliteetne kohvi. Eriti südamelähedased on espressopõhised kohvijoogid, nagu espresso, double-espresso, cappuccino, flat white, cafe latte jne. Suur kohviarmastus viis meid heade suheteni Rocket Espressoga (jalgratturite kohvimasin nr 1) ning alates jaanuarist 2019 müüme ka Rocket Espresso masinaid ametlikult Eestis ning hea meelega levitame kohviaroome laiemalt! Tallinna poes on meil autentne espressobaar – tule ja vaata!

NB! Teinekord kirjutame ka Eesti MTB koondisest. Tegemist on niiöelda mitteametliku kanaliga. Kuna oleme oma tööde ja tegemistega Eesti koondisega tihedalt seotud, siis see blogi kajastab pigem tööd eesriide taga. Eesti MTB koondise ametlik kanal on Eesti Jalgratturite Liit.

Vladimir Lapshin

on sündinud Tallinnas 1986. aastal. Lōpetas Mahtra Gümnaasiumi ja Lasnamäe Mehaanika kooli, erialaks elektrik. Samas elektrikuna ei ole töötanud kunagi. Lõpetanud ka Euro Akadeemia, erialaks ärijuhtimine.

Jalgrattasõidu trenni läks 9 aasta vanuselt. Kuni 17 aastaseks saamiseni sōitis Mäe rattaklubis. Siis 2 aastat CFC-s ja 2 aastat Cosmoses.

Juba noorest east alates tundnud huvi tehnika vastu. 15 aastasena töötas suvel poes Team Rattapood ning Bianchi esinduses (tänane X-Sport).

20 a. vanusena lōpetas treenimise ning läks tööle A.V.S.K. OÜ-sse rattaid hooldama. Seal sai hea kogemuse – töötas seal 9,5 aastat! Peale seda veel 1,5 aastat Mustamäel Fixuses. Ja alates 21.07.2017 VO2 Specialized’s.

Spordis märkimistväärivate saavutusteni ei jõudnud, parim tulemus EMV trekilt, kus saavutas meeskonna jälitussōidus 3. koha. Teised sōidud, kus Vova jõudis auhinnaliste kohtadeni pole mainimist väärt (tema enda sõnul) :)

Sulev Lipp

on sündinud Tallinnas, 1975. aastal. Lõpetanud Nõmme Gümnaasiumi ja Tallinna Ülikooli (bakalaureus – 1999). Aastatel 1995-2004 töötanud reklaami- ja turundusalal (Ogilvy & Mather,  Saatchi & Saatchi); osalenud A Le Coq’i asutamise juures, olnud mitmeid aastaid EMT, Procter & Gamble, Toyota etc. brandide projektijuht Eestis ja Baltikumis). Olnud Tetra Pak Eesti turundusjuht (oli rõõm olla Aura mahlade loomise juures);  Status Club + BodyZone spordiklubide tegevjuht; Horizon Kehra paberitööstuse divisionijuht ja kangatööstuse Qualitex juhatuse liige.

2011 aastal tegi MTB-rattalegend Christoph Sauseri soovitusel kannapöörde ja koos Erki Kukega rajati Tallinnasse Rocca al Mare’sse Specialized Concept Store. 2013 laienesid Tartusse ja avasid Specialized Elite Store’i.

Rattaga sõitnud aktiivselt alates 1997-st aastast, alates Baltic Cup XCO sarja loomisest. Sportlasena pole end kunagi defineerinud, kuigi hooaja kilometraaz ulatus teatud perioodil kuni 15 000 kilomeetrini ning võidu on sõidetud nii USA-s, kui Lõuna-Aafrikas (ka ABSA Cape Epic 2016 on läbitud). Pigem on Sulev alati olnud organiseerimise, manageerimise juures. Pro Jalgratturite Klubi ja Estonian Cup maastikurattasarja asutajaliige, EOS Tallinna GP (proffide grupisõit 2000-2006) kaas- ja peakorraldaja ja mitmete XCO Eesti Meistrivõistluste peakorraldaja. Alates novembrist 2016 Eesti Jalgratturite Liidu juhatuse liige (vastutavana MTB-valdkonna eest).

Hetkel kasutuses olevad rattad: S-Works Epic, S-Works Tarmac SL6, Diverge.

Erki Kukk

on sündinud 1972. aastal, Pärnus. Sportlaste perekond andis talle kaasa vajalikud geenid ja huvi harrastada erinevaid alasid. Esimesest klassist kuni keskkooli lõpuni möödus Tallinnas. Tegeles kergejõustikuga, milles oli ka edukas (aitäh Asta ja Jüri Jänese; Aleksander Tsikin). Seejärel oli mõnda aega välismaal ja õppis laevaehitust ja autondust. Lisaks mängis arvestataval tasemel korvpalli ja jalgpalli.

Tagasi Pärnusse läks elama 2001. aastal ja sealt sai alguse ka rattasõit. Hakkas tegelema Trek jalgratastega Rademaris (aitäh Martin Juksar).

Vaatamata hilisele algusele rattasadulas oli juba päris tubli ja üsna varsti kutsuti ta Pro Jalgratturite Klubisse (aitäh Allar Tõnissaar ja sõber ning kompanjon Sulev Lipp). Erki jaoks sai selgeks, et tegemist on maailma kõige huvitavama spordialaga, eriti meeldivad talle tehniliselt keerukad ja rasked rajad.

Nüüdseks on kogunenud palju võidusõite ja ka palju sõidu võite. Rattasõit viinud teda reisima maailma erinevatesse paikadesse, millest ehk põnevaim mälestus on 2016. Absa Cape Epic MTB tuur Lõuna-Aafrikas. Erki on töötanud 8 aastat Shimano heaks ning 2011. aastast koos Sulev Lipuga rajanud ja juhtinud Specialized Concept Store-i Tallinnas ja Specialized Elite Store-i Tartus. Rattasadulas veedetud aeg on tema ellu toonud väga huvitavaid ja lahedaid inimesi ja nagu Erki ise ütleb, siis “muutnud ka mind ennast paremaks poisiks! Suur-suur aitäh Teile!

Hetkel kasutuses olevad rattad: S-Works Epic, Venge Pro, Fatboy Comp Carbon, Sequoia Elite.

Kristjan Randma

on sündinud Tartus, 1986. aastal. Lõpetanud Forseliuse Gümnaasiumi, õppinud EMÜs ökonoomika ja ettevõtluse eriaalal. Töötanud jalgratastega tegelevates firmades: Silja Sport ja Rattaring – just sellest viimasest saanud väga suurepärase kogemuse ja oskused. Hetkel Specialized Elite Store rattapoe juhataja Tartus.

Jalgrattur alates 14 aasta vanusest peale, kui alustas treeninguid Tartu Tamme Jalgrattaklubis. Juuniorite vanuseklassis liikus edasi Jüri Kalmuse käe alla Tartu Ülikooli Akadeemilisse Spodiklubisse. Noorte vanuseklassides võitnud Eesti meistrivõistluste medaleid erinevatelt distsipliinidelt (MTB, MNT, trekisõit). 2007. aastal sõitis Prantsusmaa amatöörmeeskonnas UCD NORD 87. Samal ajal, siis veel amatööride hulka kuuluvad mehed, Rein Taaramäe ja Kangert, tegid seal mehetegusid! Kahjuks lõppes 2007. aasta hooaeg sügisel ränga kukkumise ja tõsise vigastusega ning järgmine hooaeg jäi vahele.

Armastus jalgrattasõidu vastu ei kadunud aga kuhugi. Eestis tagasi, sai töö ja hobi üheks liidetud. Randma hakkas aktiivseks harrastussportlaseks ning hetkel võib teda leida kõikvõimalike maastikuratta maratonide stardijoonel.

Hetkel kasutuses olevad rattad: S-Works Tarmac ja S-Works Epic.

Karmen Reinpõld

on sündinud 1981. aastal, Tallinnas. Lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli insenerina, Tallinna Ülikooli kehakultuurlasena ja kui hästi läheb, siis kohe varsti peaks tal taskus olema ka Tartu Ülikooli magistrikraad – spordijuht-treenerina. Töötanud aga hoopis arvutimaailmas kuni ühel ilusal maikuu päeval otsustas teha kannapöörde ja siirduda spordimaailma.

Rattur alates aastast 2010. Ühtegi asja ta poolikult ja pühendumuseta teha ei oska ehk kui juba rattamaailma uksest sisse sai astutud, siis uks keerati lukku ja võti visati minema – siin ta nüüd on, et jääda. On oma sõrme, kätt ja hinge müümas MTB-koondisele, hoolimata sellest või just sellepärast, et ta ise on:

  • eraldistardihunt, introvert, rutiinitaluja, kelle märksõnadeks on töö-töö-töö.

Hetkel kasutuses olevad rattad: Scott Plasma Premium, Scott Contessa CR1 Team, Zoulou Cooma 26’’ (talveratas).

Anneliis Puu

on sündinud 1986. aastal, Muhus. Lõpetanud Orissaare Gümnaasiumi ja Tallinna Ülikooli tütarlaste tööõpetuse õpetaja eriala. 

Rattasõitu hakanud harrastama alates 2015. aastast. 

Anneliisile meeldib lihtsalt rattaga sõita. Võtta ratas ja sõita erinevates veel avastamata ja käimata kohtades. Meeldivad pikemad rattasõidud, kus kuhugi pole kiiret, nautides ilma ja põnevaid metsateid…

Võistlusmaastikul märkimisväärsed tulemused veel puuduvad, kuid aktiivselt osa võtnud Eestis toimuvatest maastikuratta maratonidest ja võistlustest (Estonian Cup, Bosh Eesti Maastikurattasari, Škoda MTB Kolmapäevakud jm) ning naistearvestuses tagasihoidlikke võite saavutanud omajagu. 

Specialized Concept ja Elite Store’i meeskonnaga liitus 01.aprill 2020. 

Hetkel kasutuses olev ratas: Fatboy Expert, Epic Expert, Diverge.  

Hanno Abras

on sündinud 1992. aastal, Tartus. Lõpetanud Ülenurme Gümnaasiumi ja Tartu Kutseharisuskeskuses koka eriala.

Rattasõitu hakanud harrastama alates 2018. aastast.

2019. aastal läks sõbraga kaasa oma esimsesele maastikuratta maratonile ja nüütseks juba harrastajana osalenud kümmnetel maratonidel. Rattasõidu juures meeldib, et saab avastada palju uusi ja põnevaid kohti, võtad lihtsalt suuna kuhugi poole ja vaatad, mis tee sulle toob.

Specialized Concept ja Elite Store meeskonnaga liitus 01. Märts 2022.

Hetkel kasutuses olev ratas: Scott Scale 930.