fbpx
Tehnika

BREAKING NEWS – (UUS) EPIC 8

Meil on super hea meel tutvustada uuenenud Epic’ut. Epic on meie kiireim XCO-ratas. Alati olnud. Alati jääb olema. Aga kuna XC rajad muutuvad järjest tehnilisemaks, on vaja kohaneda.

Uus Epic 8 on kaheksas põlvkond full-suspencion XCO võidusõidurataste reas. Täiesti uus raam (-76g) koostöös RockShoxi uue Flight Attendant amortidega (120mm travel; Open, Magic Middle, Lock) neelavad oluliselt rohkem lööke (ca 12%) muutes sõidu äärmiselt tehnilistes tingimustes stabiilsemaks.

Stabiilsem sõit aga ei tähenda muud, kui suuremat kiirust. Raami ja amortide koostöö on võtmetähtsusega… sõidetakse nii ehk naa piiri peal.

Viimastel aastatel on nii Specialized Factory tehase team kui ka paljud teised pro-ratturid kasutanud keerulisematel võidusõitudel Epic EVO’t, mis on justnimelt pakkunud rohkem stabiilsust kriitilise tähtsusega keerulistes rajalõikudes. Enam mitte. Uus Epic 8 on XCO kontekstis täna oluliselt võimekam, aga ka oluliselt efektiivsem kui pikema amordikäiguga EVO versioon. Epic Evo on nn “downcountry” ratas. Epic 8 on puhtalt võidusõiduratas.

Epic 8 on saadaval S-Works, Pro, Expert ja Comp versioonis. Peatselt meie salongides kohal.

Specialized Epic 8 täielik spec…