fbpx
Tehnika

Meile meeldis see, mis toimus Brasiilias!

2024 a esimesed kaks XCC/XCO World Cup etappi Brasiilias – õnnestumine mitmel erineval tasandil.

Tänaseks on Brasiilias toimunud kaks MK-etappi saanud ajalooks. Tegemist oli sportlikkus mõttes ülivingete nädalavahetustega – profid said nautida tõeliselt kifte radasid ja atmosfääri. Rajameistritel on nimetatud radadest palju kõrvataha panna – tegemist oli tõepoolest hästi tehtud tööga. Nii palju kiitvaid sõnu ratturitelt on kuulda harva. Henrique Avancini, kelle käsi oli mängus nii etappide Brasiiliasse toomise juures, kui ka korralduse juures, on teinud tõeliselt head tööd!

Meie teamile oli samuti tegemist eduka nädalavahetusega. Võime võtta lahjat mürki, et vaatasite võidusõite LIVE’s seega võidusõidu pika kirjeldamisega ruumi ei raiska, küll aga on siin parimate kokkuvõte Specialized Factory Racingu vaatenurgast:

XCC parimad Specialized Factory Racing teamist olid Haley Batten ja Victor Koretzky, kes mõlemad võitsid Araxa XCC sõidu ning  XCO sõidu staarideks oli Christopher Blevins, kes võitis Mairipora’s ning Haley Batten, kes oli parim Araxa’s. Napilt jäi Araxa võidust ilma Victor Koretzky.

Tervikuna oldi 4’l võidusõidul esikuuikus 13’l korral. Benno (Teami manager) võis tõenäoliselt rahule jääda!

Järgnev on huvitav neile, kellele meeldib näpuga järge ajada tehnikas – kes millega sõitis! Sest tõepoolest – profisõitjate eelistustes on näha üldisi eelistusi (näiteks, see, et Araxa rada oli oluliselt tehnilisem – seetõttu kasutati eranditult uut Epic 8 mudelit), kuid detailides on alati erinevusi. Neid on äärmiselt huvitav jälgida ning teha järeldusi iseenda valikuteks.

Tehnilised detailid saate alla laadida siit.

(Fotod: Michal Cerveny)