fbpx
RattapoodTehnika

Üle antud: Diverge Base Carbon

Ilmad on head, soovime mõnusat veeremist!

Neljapäeval, 29. oktoobril 2020 andsime üle ühe tõenäoliselt parimate gravel-rataste hulka kuuluva ratta: Diverge Base Carbon.

See ratas on olemuselt väga lihtne, aga samas kerge, kiire ja mugavalt juhitav. Tegemist on uue, 2020 maikuus välja tulnud Diverge mudeliga. Võrreldes vanema mudeliga on uue Diverge raamil 6mm kõrgem keskjooks, esikahvli nurk toodud ettepoole, lühem stem kuid kaugemale venitatud raami esiosa – selle kõige eesmärk on suurem stabiilsus ja parem kontroll ratta üle.

Sellel konkreetsel Divergel on kõigele lisaks ka Future Shock 1.5 ehk teisisõnu väike nn “amort”, mis asub lenksu all pehmendades kätele mõjuvaid põrkeid maastikult. NB! On oluline vahe, kas amort asub nö traditsiooniliselt kahvlil või lenksu all (nagu Divergel on). Vahe on selles, et kui amort asub lenksu all, siis ei teki püsti- või mäest ülessõitmisel kõigile (maastiku)ratturitele tuntud õõtsumist ning tarbetut energia kadu. Ratas on stabiilne täiesti jäik.

Erilisust lisab veel rattale 6 pudelikorvi kinnituse võimalus, seega ideaalne ratas bike-packingu harrastajatele. Antud rattal on eraldi juurde tellitud Roval C38 karbon jooksud, peale panime Pathfinder Pro 700x38mm tubeless rehvid (võimalus kuni 47mm rehvidele!).

Sügisilmadele vastavalt sai ratas varustatud Specializedi originaalkompaktsete pikkade porilaudadega ja hämarat aega silmas pidades panime rattale peale Flux Elite esitule ja tagatuleks selle aasta uusima Flux 250R mudeli, mis (NB!) on nähtav juba 1,5 km kauguselt.

Diverge on ratas, mis eemaldab igasugused piirangud, asfaltilt maha keerates alles seiklus algab.  

#specializeddiverge

Specialized Diverge Base Carbon täielik spec.