fbpx
RattapoodTehnika

Üle antud: Diverge Expert Carbon

Soovime mõnusat veeremist!

Eile, 3. detsembri pärastlõunal oli Erkil hea meel üle anda Diverge Expert.

Kruusaratas Diverge näeb (pea-aegu) välja nagu maanteeratas kuid erinevused peituvad detailides ning need teevad Diverge tunnetuse ja kogemuse maanteerattast hoopis erinevaks.

Expert mudelil on 2 erilist tunnust: esiteks Future Shock 2.0 – see on reguleeritav lenksuamort, mis pehmendab maastikust tulenevaid põrutusi kätele ja õlgadele ning muudab sõidu siledalt teelt maha keerates sujuvaks. Teise põlvkonna Futureshock on progresseeruva vastujõuga, mis tähendab, et „põhja“ löömise tunnet pole võimalik tunda. Ükskõik, kui „munakivine“ tee ka ei oleks. Samas võid selle „kinni keerata“ ning ratas on 100% jäik.

Teine märkimistvääriv lahendus on raami sisse tehtud SWAT „auk“ ehk raami sees on koht niiskuskindlust kartvatele asjadele. Võta kaasa söök, võtmed, tagavara siserehv – need mahuvad kenasti ära. Et selline lahendus oleks võimalik, on Diverge Expert’i raam valmistatud kõrgema kvaliteediga karbonist.

Diverge’le mahuvad alla kuni 47mm rehvid. Võimalik, et nii paksud pole üldse kruusal vajalikud. Võimalik, et 38 või 42 mm on Sinujaoks täiesti piisavad, et madala rõhuga ning tubeless set-up’na kruusal kiirelt ja mõnusalt sõita. Ka talvel ja kevadel – koos korralike pikkade porilaudadega, mis ei värise ega põrise ka metsas sõites. Pühendunud rattur teab, milline luksus see tegelikult on, kui saad pikkade porikatega vaikselt ja kiirelt metsateel sahistada ning pole karta, et midagi vastu käima hakkab või küljest ära kukub.

Diverge suudab sõita mugavalt rasketes sügis-talvistes tingimustes, tassida pikkadel matkadel kaasa rasket bikepackingu koormat või miks ka mitte osaleda mõnel rattamaratonil või cyclocrossi võistlustel. Tõenäoliselt on Diverge ratas, mis saab ratturi kodusest rattapargist kõige enam rakendust.

#specializeddiverge

Specialized Diverge Expert Carbon täielik spec.