fbpx
RattapoodTehnika

Üle antud: Epic Pro ja Epic Expert

Mida soovida? Rahulikku kulgemist? Ei. Soovime elamusi.

Detsembri esimestel päevadel oli meil rõõm üle anda kaks Epicut: Epic Expert ja Epic Pro. Tegemist on Epicu seeria uusimate versioonidega, alles hiljuti lansseeritud 2021 aasta mudelitega.

Aga kas Epic üldse vajab tutvustamist? Tegemist on ju „cross-country olympic“ ehk XCO ehk maastikusõidu olümpiaala põhirattaga, mis on Specialized’ile maastikul kõige enim võite kogunud. Alates olümpiavõitudest kuni maailmameistritiitliteni, MK-de (üle 100 World Cup võidu) ja Cape Epicu võitudeni – selleks rattaks on olnud Epic. Fakt – viimase 20 aasta jooksul on Epic see ratas, millega on võidetud maailmas kõige enim poodiumikohti, võrdluseks teiste kaheamordiliste XC ratastega.

Aga siiski. Mis on uut. Kõigepealt aju – uue Epicu aju on topelt pikema (24 kuud) hooldevälbaga ja sellest tuleneva hooldusgarantiiga. Lisaks on aju vastupidavam ning tundlikum. Raam. FACT 11m karbon (kõikide mudelite raamid on nüüd valmistatud Fact11m karbonist v.a. S-Works, mis on Fact 12m) raam on nüüd samas kaalus ja jäikuse astmes kui eelmise põlvkonna S-Works raam. Geomeetria. Tänapäevased XC rajad on muutunud tehnilisemaks ning seetõttu on Epicu raamigeomeetrias tehtud muudatusi trail-rataste eeskujul. Amortide pikkused 100m ees ja 100mm taga. Kahvli nurka on toodud ettepoole, raami esiosa ja keskjooks toodud madalamale. Tulemus – tehniliselt väga nõudlikul rajal on ratas stabiilsem = kiirem.

Epic Pro peamise erinevusena Expert mudeliga võrreldes on SRAM AXS elektrooniline käiguvahetus ja karbonist vändad. Erinevad on ka sadulapost ning lenks. Mõlemad mudelid tulevad laiade ja kergete Roval Control Carbon (25mm sisemõõt) tubeless ready jooksudega.

Tegemist on võimekate ratastega, olgu soov võistelda või lihtsalt kiiresti sõita.

 #specializedepic

Specialized Epic Pro täielik spec.

Specialized Epic Expert täielik spec.