fbpx
RattapoodTehnika

Üle antud: Roubaix SL8 Expert

Täna, 11. jaanuari (2024) hommikupoolikul oli Erkil võimalus üle anda esimene uus Roubaix SL8.

Roubaix on ratas, mis loomulikult on oma nime saanud legendaarse Paris-Roubaix’i klassiku järgi. Võidusõit, mis sai alguse aastal 1896 ehk juba 128 aastat tagasi kuulub nn monumentide hulka ja igaüks, kes selle võidusõidu võidab, kirjutatakse suurte tähtedega jalgrattaspordi ajalukku. Võidusõitu kutsutakse ka kui “Queen of the Classics”.

Tegemist on brutaalselt raske, tavapäraselt ca 260 km pika võidusõiduga, millest märkimisväärne osa sõidetakse munakividel. Paris-Roubaixi munakivid on eriliselt kandilised ja ebamugavad – märksa ebamugavamad kui näiteks Belgia tüüpilised munakivid. Kõik see viis spetsiaalse ratta arenduseni ning 2004 sündis esimene Specialized Roubaix. Sellest ajast alates on Roubaix rattal võidetud see võidusõit kuuel korral. Ratas on olnud selliste legendide võistlusrattaks nagu Fabian Cancellara, Tom Boonen, Philippe Gilbert ja Peter Sagan.

Täna üleantud Roubaix on arenduse viimane, 7. versioon. Alles eelmise aasta sügisel ilmavalgust näinud uus Roubaix SL8 on võidusõiduks loodud ratas, kuid erineb tavapärasest maanteerattast siiski oluliselt. Rattal on (lukustatav) FutureShock, mis muudab ebatasase pinnase sujuvaks, muudetud on geomeetriat. Detailid muudavad ratta olemuse rahulikumaks, sujuvamaks, oluliselt mugavamaks halbades teeoludes sõitmiseks ning sobilikuks ka ülipikkadeks treeninguteks.

Aga mis on veel eriti oluline – uut Roubaix’i võib nimetada kergeimaks gravelrattaks, mis olemas on. Sest kui nn tüüpilised gravel-rattad on muutunud ajapikku pigem matkaratasteks, siis Roubaix SL8, mis on olemuselt kerge ja sportlik ratas, on valmis taluma väga raskeid tingimusi – ta sobib kruusateel kihutamiseks ideaalselt. Ametlikult sobivad alla kuni 38mm rehvid, kuid tegelikkuses ka kuni 40mm laiused. Kui Sa aga ei soovi kihutada vaid rahulikumalt matkata – rattal on nn originaalkinnitused nii porilaudade kui matkakottidele. #newbikeday😎

Specialized Roubaix SL8 Expert täielik spec…