fbpx
RattapoodTehnika

Üle antud: Turbo Levo SL Comp Carbon

Erkil oli sel nädalal rõõm üle anda Turbo Levo SL Comp Carbon.

Tegemist on e-bike’ga, mis on Levode SL (super light) seeriast ning on uus ja kergem variant Turbo Levo elektrijalgrattast. SL versioon kaalub alla 19 kg. Raami valmistamisel kautatakse kvaliteetset Fact 11m karbonit, mis võimaldab raamil olla kerge, säilitades vajaliku jäikuse. Raam ise on juba väljanägemiselt oluliselt „kõhnem“ ning meenutab väljanägemiselt pigem Specialized Stumpjumperit.

Kergem on ka Specialized’i enda välja töötatud 1.1 (240w) mootor.

Mõlemad amordid (FOX) on 150mm käiguga. Rattal all tugevad seest 30mm laiusega Roval 29” jooksud, ees 2.3 Butcher ja taga Eliminator rehv, 12s SRAM NX käiguvahetus, SRAM Guide R pidurid ja X-Fusion Manic dropper sadulapost. Aku on samuti light-weight, mahutavusega 320Wh.

Mission Control App-i abil on võimalik ratast seadistada täpselt, nagu vaja. Tihtipeale on näiteks „too much torque“ halb, kuna küngastest üle sõites hakkab ratas kaapima ning sõit võib katkeda. Tähtis on leida õige seadistus ning selleks on app’il palju erinevaid võimalusi ja need muudavad ratta karakteristikat oluliselt ja tuntavalt.

Turbo Levo SL on kerge e-ratas, kuid ta pole mootorratas. Ta on mootoriga jalgratas sõna otseses mõttes. Kui sellega välja minna, siis minnakse värskesse õhku rattaga sõitma. Ja see on Sulle kasulik. Aga see sõit on oluliselt pikem, lõbusam ning kui vaja, siis koormuselt mõõdukam. Aga kui vaja siis ka mitte. Selle otsustad Sina ise, mitte seda ei otsusta Sinu eest maastik, ilmastikutingimused või miski muu.

 #turbolevosl

Specialized Turbo Levo SL Comp Carbon täielik spec.