fbpx

Täna, 27. mail 2016 on meil kaks olulist teadaannet:

1. Alustame VO2 CycLab koostöös ratta- ja triatlonitreener Karmen Reinpõld’ga;

2. Tegime märkimisväärse investeeringu professionaalse testimis- ja mõõteseadmete soetamiseks Saksa meditsiinitehnika täppisaparatuuri tootjalt Labor Diagnostik Syteme GmbH.

Avame rattalaboratooriumi, mille alla ühendame KOLM teenust:

– jalgratturi / triatlonisti treeningplaanide koostamine

– füüsilise arengu täpne testimine

– sõiduasendi korrigeerimine ja sättimine (põhineb Specialized Body Geometry’l)

Seoses tipptehnika kättesaadavaks muutumisega (powermeetrid ja muud vahendid), on treeningplaanide ülesehitus paljuski muutunud võrreldes nn vana-kooli lähenemisega. Vana-kooli lähenemine kombineerituna targa kaasaegse teadmisega aitab hoida kokku palju aega ja annab reaalselt numbriliselt mõõdetavaid tulemusi. Samas vale sõiduasend võib oluliselt “maha tõmmata” ratturi tegelikku potensiaali. Selleks, et keha ei kulutaks asjatult watte kehaasendi pidevaks korrigeerimiseks vaid kogu power läheks edasiliikumisse, olles näiteks maanteerattal sealjuures veel võimalikult aero, on vähemalt sama oluline ka sõiduasend. Stemi pikkus, nurk; sadula tüüp, kuju, laius, kõrgus, nurk; kingaklotside asend, nurk, jalalaba asendi korrigeerimine; väntade pikkus; lenksu laius, nurk jne jne – kõik see on see, mis on absoluutselt vajalik, et rattur suudaks realiseerida endas peituvat tegelikku potensiaali. Seega lühidalt – ühendame uues VO2 CycLab nimelises ettevõtmises kaks know-how’d: treeningmetoodika ja sõiduasendi.

Töö käib: VO2 CycLab võtab järjest pöördeid üles. Ander Tenno muutus just kiiremaks. Karmen ja Erki mõõdavad, sätivad.

Personaliseeritud kava sisaldab järgmist: taustainfo kogumine ja analüüsimine; individuaalne treeningplaan (plaan tehakse tavapäraselt 2 nädalat ette ja vajadusel muudetakse jooksvalt); tagasiside 3 korda nädalas, koos korrektsioonidega plaanides; iga kuu alguses üldine tagasiside möödunud kuule; infovahetus TrainingPeaks.com keskkonna abil, et plaani jagada ja tagasisidet saada / anda; jõusaali kava kõige vajaliku infoga (harjutuste nimetused, järjekord, periodiseerimine, kordused, seeriad, raskused, fotod / videod jms.); plüomeetria (hüpped / võimsus) kava + ÜKE ehk kerelihaste harjutused; võimalik on lasta massööril lihaskond üle testida, leida nõrgad kohad ja vastavalt sellele koostatakse spetsiaalne kodune harjutuskava; üldised näpunäited – soojendusharjutused (treeningul, võistluseelne), tagasiside ootused ja palju palju muud.

Väga oluline protsessis on mõõtmine ning tegime ka meie mõistes olulise investeeringu. Laboratooriumis saab meil olema Cyclus2 mõõteseade professionaalsete erinevate testide läbiviimiseks. Aparatuur pärineb Saksa tootjalt Labor Diagnostik Syteme GmbH. Lisana saavad olema võimalused laktaadi mõõtmiseks ja muuks. Kui paigas on eesmärgid (kas mingi konkreetne võistlus, või võistlusperiood), siis aitame paika panna nö lühima ja mugavaima (mis alati ei tähenda mugavat) tee nende eesmärkideni jõudmiseks. Üle jääb vaid terve püsida ja regulaarselt ning järjepidevalt tööd teha.

Karmen Reinpõld ja tema sportlane Martin Loo

Oleme kõik selle ka omal nahal järgi proovinud. Valmistudes täpsete plaanide järgi ABSA Cape-Epicuks teame ise täpselt, millega on tegemist ning mis on regulaarse, sihipärase ja teadmistemahuka koostöö tulemus. Absa Cape Epic viis kokku Martin Loo ja Karmeni ning Martin jätkab Karmeni plaanide järgi tänaseni. Samuti jätkame ka ise. Karmen nõustab veel paljusid teisi noori andekaid rattureid nagu Kristo Enn Vaga, Liisi Rist, nimetades vaid mõnda. VO2 CycLab rattalaboratoorimi teenus hakkab suures plaanis maksma alates 24,90€ / nädal, millele lisanduvad testid, kuid kuna tegemist on lõpuni personaliseeritud teenusega, siis täpne maksumus sõltub kokkulepetest treeneri ja sportlase vahel. Samuti on oluline mainida, et teenindavate sportlaste arv on limiteeritud.

Täpsemat infot jagame: cyclab@vo2.ee.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.